Polecamy

KIA Rio z silnikiem na LPG. Czy to się jeszcze opłaca?

|
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie aut hybrydowych i elektrycznych, mówi się o upadku samochodów z silnikiem diesla. Jeszcze gorzej jest z przypadkami pojazdów z napędem na LPG/CNG. Do niedawna bardzo popularne paliwo w Polsce przeżywa regres. KIA zdecydowała się jednak pójść na rękę fanom taniego paliwa.

Czemu gaz przestał być popularny? Nie ma ku temu jasnych przesłanek. To dalej bardzo tanie i ekologiczne paliwo. Najpewniej wypiera go powoli motoryzacyjna moda na alternatywne paliwa. KIA nie zapomniała jednak o oszczędnych użytkownikach. Poza tradycyjnymi silnikami i hybrydą, w opcji jest też silnik z zasilaniem LPG.

Wiadomo, że na silnik z fabryczną instalacją gazową przyjdzie nam jednak poczekać do trzeciego kwartału 2020 roku. Samochód ma być w tej wersji bardzo oszczędny (ok. 6 litrów gazu), a system nie będzie niszczył silnika. Na oceny przyjdzie jednak dopiero czas! Najpewniej instalacja szybko zwróci się jednak w cenach paliwa, bo nawet dopłata 15 000 złotych do silnika z taką instalacją, po 4 latach już będzie na siebie zarabiać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto polegać na testach bezpieczeństwa samochodów?
|
Czy warto polegać na testach bezpieczeństwa samochodów?
Czy testy bezpieczeństwa samochodów to niezawodne narzędzie oceny pojazdu? Dowiedz się więcej o ich znaczeniu, mankamentach oraz wpływie na rynek motoryzacyjny.
Taśma pakowa i jej zakup, w zależności od potrzeb prowadzonej przez nas działalności
|
Taśma pakowa i jej zakup, w zależności od potrzeb prowadzonej przez nas działalności
Odkryj kluczowe czynniki, które powinieneś rozważyć przy wyborze odpowiedniej taśmy pakowej dla swojego biznesu w celu zapewnienia bezpiecznej dostawy i zadowolenia klientów.
|
Jak profesjonalny transport ciężarowy wpływa na efektywność projektów budowlanych?
Dowiedz się, jak sprawny transport ciężarowy może zwiększyć efektywność i przyspieszyć realiację projektów budowlanych. Poznaj kluczowe czynniki, metody organizacji i optymalizacji.