Polecamy

KIA Rio z silnikiem na LPG. Czy to się jeszcze opłaca?

|
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie aut hybrydowych i elektrycznych, mówi się o upadku samochodów z silnikiem diesla. Jeszcze gorzej jest z przypadkami pojazdów z napędem na LPG/CNG. Do niedawna bardzo popularne paliwo w Polsce przeżywa regres. KIA zdecydowała się jednak pójść na rękę fanom taniego paliwa.

Czemu gaz przestał być popularny? Nie ma ku temu jasnych przesłanek. To dalej bardzo tanie i ekologiczne paliwo. Najpewniej wypiera go powoli motoryzacyjna moda na alternatywne paliwa. KIA nie zapomniała jednak o oszczędnych użytkownikach. Poza tradycyjnymi silnikami i hybrydą, w opcji jest też silnik z zasilaniem LPG.

Wiadomo, że na silnik z fabryczną instalacją gazową przyjdzie nam jednak poczekać do trzeciego kwartału 2020 roku. Samochód ma być w tej wersji bardzo oszczędny (ok. 6 litrów gazu), a system nie będzie niszczył silnika. Na oceny przyjdzie jednak dopiero czas! Najpewniej instalacja szybko zwróci się jednak w cenach paliwa, bo nawet dopłata 15 000 złotych do silnika z taką instalacją, po 4 latach już będzie na siebie zarabiać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowości od Cupra na trzecie urodziny
|
Nowości od Cupra na trzecie urodziny
Hiszpański producent świętuje trzy lata działalności i z tej okazji przygotował dla fanów swojej marki kilka niespodzianek. Cupra nie zwalnia […]
Szybkozłączki: Wygodne i efektywne narzędzia dla Ciebie
|
Szybkozłączki: Wygodne i efektywne narzędzia dla Ciebie
Szybkozłączki: Wygodne narzędzia, które przyspieszą Twoją pracę i zwiększą efektywność.
Jak wybrać odpowiednie osprzęt elektroinstalacyjny do domu?
|
Jak wybrać odpowiednie osprzęt elektroinstalacyjny do domu?
Wybierając osprzęt elektroinstalacyjny do domu, ważne jest zrozumienie kilku kluczowych aspektów. Dowiedz się, jakie elementy powinieneś wziąć pod uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność twojego systemu elektrycznego.