Polecamy

Lider paliwowy inwestuje w ładowarki elektryczne

|
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Portugalski gigant paliwowy, spółka Galp, planuje zamknięcie rafinerii na północy kraju i obiera za cel inwestycje w ładowarki do samochodów elektrycznych. Od kilku miesięcy trwają testy.

Z powodu likwidacji północno-portugalskiej rafinerii w Matosinhos, posady straci około 600 pracowników. Decyzja ta podyktowana jest inweestycją w innowacyjne źródła zasilania.

Portugalską spółkę w działaniach na rzecz rynku samochodów elektrycznych wspiera start-up Add Volt odpowiedzialny między innymi za transport przenośnych ładowarek do aut na stacje paliw.

Jak na razie, testy rozwiązania trwają na stacjach Galpu w nieopodal popularnych kurortów turystycznych – Portimao, Quarteira, Loule czy Quinta do Lago.

W ramach nowego projektu obowiązywać będzie bezpłatna, 15-minutowa możliwość ładowania baterii. Jak szacuje portugalska spółka – średnio po każdym z takich ładowań, w zależności od pojazdu, można zyskać możliwość podróżowania na odcinku o długości do 35 km.

(Photo by Andrew Roberts on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie części zamienne do twojego urządzenia AGD?
|
Jak wybrać odpowiednie części zamienne do twojego urządzenia AGD?
Dowiedz się, jak skutecznie dobierać części zamienne do urządzeń AGD, aby zapewnić im długą i bezproblemową pracę. Niezbędne porady i wskazówki dla każdego, kto chce samodzielnie naprawić sprzęt domowy.
Zalety korzystania z lawet i przyczep podłodziowych w transporcie towarów
|
Zalety korzystania z lawet i przyczep podłodziowych w transporcie towarów
Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak transport towarów za pomocą lawet i przyczep podłodziowych może przynieść ci wiele korzyści. Odkryj wyjątkową funkcjonalność i wygodę, które zapewniają te rozwiązania.
Jak prawidłowo dobrać akcesoria i narzędzia do twojej maszyny rolniczej?
|
Jak prawidłowo dobrać akcesoria i narzędzia do twojej maszyny rolniczej?
Odkryj klucz do maksymalizacji wydajności twojej maszyny rolniczej dzięki właściwemu doborowi akcesoriów i narzędzi. Porady ekspertów, zalecenia i wiele więcej.