Polecamy

Planujesz wyjazd? Nie zapomnij o kupieniu ubezpieczenia podróżnego!

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróż to czas, w którym nie chcemy martwić się o nic, a na pewno nie o możliwość pojawienia się nieszczęśliwych wypadków. Dlatego, aby móc pozwolić sobie na beztroskie spędzanie czasu w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, warto rozważyć zakup podróżnej polisy ubezpieczeniowej.

Tego typu rozwiązanie to gwarancja pomocy w przypadku niespodziewanych zdarzeń, konieczności leczenia, rehabilitacji lub utraconego bagażu, a duży wybór ofert sprawia, że każdy może znaleźć tą dostosowaną do swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Podpowiadamy, czym jest ubezpieczenie podróżne oraz jakie zapewnia korzyści.

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

W trakcie wakacji poza granicami naszego kraju, jednakże nadal na terenie Europy podstawowe świadczenia zdrowotne zapewnia nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ. Zdarza się jednak, że oferowana przez nią pomoc może okazać się niewystarczająca. Dzieje się tak w przypadku różnego typu wypadków wymagających, ponieważ w ogóle nie pokrywa kosztów transportu medycznego do Polski czy akcji ratowniczej https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/. Dodatkowo, wybierając na cel wakacyjnej podróży kraje poza Europą, bez wykupionego ubezpieczenia nie mamy praw do żadnej pomocy, zarówno w zakresie medycznym, jak i ratunkowym.

Co daje ubezpieczenie podróżne?

Polisa ubezpieczeniowa to wiele korzyści, wśród podstawowych wymienić można OC w życiu prywatnym, NNW czy assistance. To pierwsze pokrywa koszty związane z odpowiedzialnością cywilną w przypadku, gdy ubezpieczony stanie się sprawcą wypadku. NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które pozwala na uzyskanie odszkodowania w przypadku trwałych uszczerbków na zdrowiu. Assistance samochodowy to pomoc w przypadku awarii pojazdu lub jego kolizji z innym członkiem ruchu drogowego. Warto zadbać także, aby wykupiona przez nas polisa obejmowała bagaż. Takie ubezpieczenie pozwoli na poczucie bezpieczeństwa, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń może zapewnić nieocenioną pomoc finansową, bez której wyjście z opresji mogłoby okazać się niemożliwe.

Porównaj oferty ubezpieczeń podróżnych w jednym miejscu

Porównywarki ubezpieczeń to narzędzia, które pozwalają porównać wiele ofert przodujących ubezpieczalni na rynku. Jeśli skorzystamy z porównywarki Wakacyjnapolisa.pl, zyskamy dostęp do aż 43 ofert różnych firm, dzięki czemu będziemy mogli wybrać najlepszą i najkorzystniejszą dla nas.

Polisy wakacyjne rozszerzyć można o szereg dodatkowych opcji. Jedną z nich jest rozszerzenie zakresu ochrony o choroby przewlekłe. Opcja ta przeznaczona jest dla osób cierpiących na takie schorzenia, jak chociażby cukrzyca czy nadciśnienie. Inną opcją jest ubezpieczenie dla osób uprawiających sporty wysokiego ryzyka oraz te uważane za ekstremalne, do których zaliczyć można, chociażby nurkowanie, wspinaczkę wysokogórską, windsurfing czy kitesurfing. Jeśli przewozisz ze sobą kosztowny sprzęt lub sporą liczbę rzeczy, warto zadbać o ubezpieczenie bagażu. Chroni ono torbę lub walizkę i pozwala na wypłacenie odszkodowania w przypadku jej zgubienia, zniszczenia lub kradzieżą. Inną opcją jest dodatek do polisy turystycznej lub osobne ubezpieczenie tego typu, które przydatne okazuje się wtedy, gdy z przyczyn niezależnych od nas musimy odwołać zaplanowany wyjazd.

Ta szeroki wybór ubezpieczeń sprawia, że każdy znaleźć może polisę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Dzięki temu rozwiązaniu wakacje można spędzić na pełnym odprężeniu, skupić się wyłącznie na przyjemnościach, a w przypadku losowych zdarzeń to specjaliści zajmą się rozwiązywaniem problemów.

Zdj. główne: Dariusz Sankowski/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo wymienić przekaźnik w hamulcu ręcznym twojego samochodu?
|
Jak prawidłowo wymienić przekaźnik w hamulcu ręcznym twojego samochodu?
Zanurz się w świecie mechaniki samochodowej i dowiedz się, jak krok po kroku wymienić przekaźnik w hamulcu ręcznym swojego pojazdu. Zacznij samodzielne naprawy i zaoszczędź na wizytach w warsztacie!
Jak przygotować się do badań psychotechnicznych dla kierowców i operatorów?
|
Jak przygotować się do badań psychotechnicznych dla kierowców i operatorów?
Przygotuj się na badania psychotechniczne efektywnie i bez stresu. Dowiedz się od ekspertów, jakie są wymagania dla kierowców i operatorów, jakie testy Cię czekają i jak na nie odpowiadać.
Jak skutecznie negocjować warunki ubezpieczenia swojego pojazdu?
|
Jak skutecznie negocjować warunki ubezpieczenia swojego pojazdu?
Poradnik poświęcony skutecznemu negocjowaniu warunków ubezpieczenia pojazdu. Dowiedz się jak rozmawiać z agentem, jakie argumenty przygotować i jak efektywnie negocjować.