Polecamy

Nowości od Cupra na trzecie urodziny

|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpański producent świętuje trzy lata działalności i z tej okazji przygotował dla fanów swojej marki kilka niespodzianek.

Cupra nie zwalnia tempa

Trzecie urodziny to okazja dla Cupry do podsumowania i przedstawienia planów na przyszłość. W kolejnych latach marka stawia m.in. na rozbudowę swojej sieci dystrybucji oraz ciekawe premiery. W dynamicznym rozwoju firmy nie przeszkodziła nawet pandemia. Od momentu powstania w 2018 roku hiszpańska marka sprzedała w sumie 65 000 pojazdów, a w 2021 roku planuje zwiększyć ten wolumen dwukrotnie. Pierwszy nowoczesny salon samochodowy pod szyldem Cupra Garage został otworzony w Meksyku, drugi w Niemczech, z kolei od lutego br. również polscy fani marki mogą zobaczyć swoje wymarzone modele w autorskim studio Warszawie. Firma zapowiada również systematyczne otwieranie swoich salonów w kolejnych lokalizacjach. W sumie do 2022 roku planuje 800 takich punktów dystrybucji w różnych miejscach na świecie.

Premiera Cupra Formentor VZ5

Nowość od Cupra to pięciocylindrowy Formentor VZ5 z 2,5-litrowym silnikiem TSI o mocy 390 KM. Sportowy charakter samochodu udało się uzyskać m.in. dzięki różnym elementom wizualnym. Uwagę zwracają wytłoczenia maski, dynamiczna linia nadwozia oraz detale z włókna węglowego. Samochód może rozpędzić się do 100km/godz. już w 4,2 sekundy, z kolei jego maksymalna prędkość wynosi 250km/godz. Wnętrze Formentora VZ5 współgra z nowoczesnym, dynamicznym charakterem samochodu. Pojazd będzie dostępny w liczbie 7000 egzemplarzy, a jego premiera sprzedażowa ma się odbyć w IV kwartale 2021 roku.

Cupra el-Born – pierwszy w pełni elektryczny model marki

Jeszcze w tym roku firma zapowiada pojawienie się również elektrycznego samochodu Cupra el-Born, który na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać trasę o długości do 500 km. To propozycja dla osób, którym zależy na dostępie do najbardziej zaawansowanej technologii motoryzacyjnej, przy jednocześnie minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Półgodzinne ładowanie samochodu umożliwi przejechanie 260 kilometrów. Także wnętrze pojazu będzie utrzymane w nowoczesnym, sportowym stylu.

Fot. materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto polegać na testach bezpieczeństwa samochodów?
|
Czy warto polegać na testach bezpieczeństwa samochodów?
Czy testy bezpieczeństwa samochodów to niezawodne narzędzie oceny pojazdu? Dowiedz się więcej o ich znaczeniu, mankamentach oraz wpływie na rynek motoryzacyjny.
Jak prawidłowo rozpoznać problemy z pompą wtryskową?
|
Jak prawidłowo rozpoznać problemy z pompą wtryskową?
Przekonaj się, jak rozpoznać problemy z pompą wtryskową w swoim samochodzie. Znajdujące się w tym artykule wskazówki i porady ekspertów mogą pomóc Ci zrozumieć, czym są typowe problemy z pompą wtryskową i jak je skutecznie zidentyfikować.
Jak wybrać odpowiedni warsztat samochodowy – co warto wiedzieć?
|
Jak wybrać odpowiedni warsztat samochodowy – co warto wiedzieć?
Wybór właściwego warsztatu samochodowego może być trudny. Nasz przewodnik pomoże Ci zrozumieć, na co zwrócić uwagę, zanim podjedziesz na naprawę do wybranego serwisu.