Polecamy

Nowości od Cupra na trzecie urodziny

|
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hiszpański producent świętuje trzy lata działalności i z tej okazji przygotował dla fanów swojej marki kilka niespodzianek.

Cupra nie zwalnia tempa

Trzecie urodziny to okazja dla Cupry do podsumowania i przedstawienia planów na przyszłość. W kolejnych latach marka stawia m.in. na rozbudowę swojej sieci dystrybucji oraz ciekawe premiery. W dynamicznym rozwoju firmy nie przeszkodziła nawet pandemia. Od momentu powstania w 2018 roku hiszpańska marka sprzedała w sumie 65 000 pojazdów, a w 2021 roku planuje zwiększyć ten wolumen dwukrotnie. Pierwszy nowoczesny salon samochodowy pod szyldem Cupra Garage został otworzony w Meksyku, drugi w Niemczech, z kolei od lutego br. również polscy fani marki mogą zobaczyć swoje wymarzone modele w autorskim studio Warszawie. Firma zapowiada również systematyczne otwieranie swoich salonów w kolejnych lokalizacjach. W sumie do 2022 roku planuje 800 takich punktów dystrybucji w różnych miejscach na świecie.

Premiera Cupra Formentor VZ5

Nowość od Cupra to pięciocylindrowy Formentor VZ5 z 2,5-litrowym silnikiem TSI o mocy 390 KM. Sportowy charakter samochodu udało się uzyskać m.in. dzięki różnym elementom wizualnym. Uwagę zwracają wytłoczenia maski, dynamiczna linia nadwozia oraz detale z włókna węglowego. Samochód może rozpędzić się do 100km/godz. już w 4,2 sekundy, z kolei jego maksymalna prędkość wynosi 250km/godz. Wnętrze Formentora VZ5 współgra z nowoczesnym, dynamicznym charakterem samochodu. Pojazd będzie dostępny w liczbie 7000 egzemplarzy, a jego premiera sprzedażowa ma się odbyć w IV kwartale 2021 roku.

Cupra el-Born – pierwszy w pełni elektryczny model marki

Jeszcze w tym roku firma zapowiada pojawienie się również elektrycznego samochodu Cupra el-Born, który na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać trasę o długości do 500 km. To propozycja dla osób, którym zależy na dostępie do najbardziej zaawansowanej technologii motoryzacyjnej, przy jednocześnie minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Półgodzinne ładowanie samochodu umożliwi przejechanie 260 kilometrów. Także wnętrze pojazu będzie utrzymane w nowoczesnym, sportowym stylu.

Fot. materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sytuacjach przyda się pompa głębinowa?
|
W jakich sytuacjach przyda się pompa głębinowa?
Pompa głębinowa, znana również jako studzienkowa, jest niezwykle przydatnym urządzeniem w różnych sytuacjach, szczególnie w przypadku dostępu do wody z głębszych źródeł, takich jak studnie, zbiorniki wodne czy szyby artezyjskie.
Zasady działania i zalety dopalaczy katalitycznych w przemyśle
|
Zasady działania i zalety dopalaczy katalitycznych w przemyśle
Poznaj jak działają dopalacze katalityczne w przemyśle i jakie korzyści wiążą się z ich zastosowaniem. Doskonalenie procesów produkcji dzięki najnowszym technologiom.
Projektowanie pomieszczeń czystych: skuteczne porady i wytyczne
|
Projektowanie pomieszczeń czystych: skuteczne porady i wytyczne
Projektowanie pomieszczeń czystych: Klucz do bezpieczeństwa i jakości. Odkryj skuteczne porady w artykule!