Polecamy

Zimowy wyjazd w góry samochodem – jakie ubezpieczenia wykupić?

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz wyjazd autem w góry? Niezależnie od tego, czy Twoim celem są polskie, czy zagraniczne pasma, pamiętaj o wykupieniu ubezpieczeń. Dzięki nim możesz poczuć się pewnie i zyskujesz gwarancję, że w razie ewentualnych problemów na trasie oraz podczas pobytu w miejscu docelowym chronią Cię odpowiednie polisy. Dowiedz się, jakie ubezpieczenia warto wykupić.

Assistance komunikacyjne

Assistance jest ubezpieczeniem skrojonym ściśle pod osoby podróżujące autem na dalekich dystansach. Wykupując je, towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia Ci wszechstronną pomoc w razie problemów na trasie. Awaria, wypadek, zderzenie z sarną lub innym zwierzęciem, brak paliwa w baku i inne komplikacje, które uniemożliwiają dalszą podróż – w takich sytuacjach możesz liczyć na adekwatne wsparcie w ramach assistance. Obejmuje ono m.in.:

  • naprawę pojazdu na miejscu, o ile istnieje taka możliwość,
  • holowanie do domu lub mechanika,
  • pomoc informacyjną,
  • zapewnienie noclegu,
  • transport do domu lub miejsca docelowego podróży,
  • dowiezienie paliwa,
  • pomoc medyczną,
  • udostępnienie samochodu zastępczego.

Niewątpliwą zaletą tej polisy jest możliwość wykupienia jej tylko na kilka dni, np. na czas wyjazdu. Jeśli natomiast interesuje Cię assistance lub inne ubezpieczenie dla wypożyczonego samochodu, więcej informacji na ten temat uzyskasz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-na-wynajem/.

Assistance turystyczne

Zasada działania assistance turystycznego dla osób indywidualnych jest identyczna jak komunikacyjnego, z tym że dotyczy nie pojazdów, ale właśnie ludzi. Oznacza to, że dzięki niemu uzyskasz odpowiednią pomoc w razie zdarzeń losowych, np. podczas wędrówek po górskich szlakach czy w trakcie zjazdów narciarskich. W ramach assistance możesz liczyć m.in. na pomoc informacyjną, transport do placówki medycznej czy odszkodowanie za zgubiony bagaż.

Koszty leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia polecamy osobom wyjeżdżającym w góry zagranicę. Jak nietrudno się domyślać, pozwala ono na pokrycie wydatków związanych z udzieleniem pomocy medycznej i leczeniem po doznaniu obrażeń wymagających interwencji lekarskiej. Chodzi m.in. o opłacenie wizyt lekarskich, niezbędnych badań, transportu medycznego, pobytu w placówce szpitalnej, wykonanych zabiegów i operacji czy wykupionych leków i sprzętów medycznych. W zależności od oferty niektóre ubezpieczenia kosztów leczenia zapewniają także dodatkowe świadczenia, które po części pokrywają się z assistance i polegają m.in. na zapewnieniu wsparciu tłumacza, zagwarantowaniu opieki nad dziećmi czy wsparciu informacyjnym.

NNW

Z kolei NNW turystyczne może być bardzo pomocne w przypadku wypadków, które prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Chodzi o uszczerbek na zdrowiu, jego utratę bądź śmierć – w takich sytuacjach ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia odszkodowanie, którego wysokość zależy od sumy ubezpieczenia, a co za tym idzie, od wysokości składki.

OC w życiu prywatnym

Innym ubezpieczeniem, które może się przydać podczas wyjazdu w góry, jest OC w życiu prywatnym. Na czym ono polega? Obejmuje szkody wyrządzone przez Ciebie innym osobom lub cudzemu mieniu. Załóżmy, że podczas zjazdu na nartach przypadkowo zderzasz się z innym narciarzem i z Twojej winy zniszczeniu ulega jego telefon, którego wartość wynosi kilka tysięcy złotych. Jeśli posiadasz OC w życiu prywatnym, wszystkie szkody zostaną pokryte z odszkodowania z tego ubezpieczenia.

Po więcej informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych zapraszamy do serwisu https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Zdj. główne: maksym harbar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni kabel światłowodowy do swoich potrzeb: poradnik dla początkujących
|
Jak wybrać odpowiedni kabel światłowodowy do swoich potrzeb: poradnik dla początkujących
Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni kabel światłowodowy, jakie są rodzaje kabli oraz na co zwracać uwagę przy zakupie. Idealny poradnik dla osób początkujących w tej tematyce.
Jak wykorzystać tworzywa sztuczne do stworzenia efektownych standów reklamowych
|
Jak wykorzystać tworzywa sztuczne do stworzenia efektownych standów reklamowych
Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał tworzyw sztucznych w projektowaniu efektownych, praktycznych i innowacyjnych standów reklamowych.
Projektowanie pomieszczeń czystych: skuteczne porady i wytyczne
|
Projektowanie pomieszczeń czystych: skuteczne porady i wytyczne
Projektowanie pomieszczeń czystych: Klucz do bezpieczeństwa i jakości. Odkryj skuteczne porady w artykule!